1

Najnowsze informacje


W dniach 15-18 czerwca odbyła się wizyta w Szwecji polskiej delegacji Etyka & Energia. Głównym celem wizyty było nawiązanie współpracy i omówienie wspólnych strategii działania organizacji E&E Polska oraz E&E Szwecja.

Podczas wizyty polska delegacja w składzie: Bogdan Janik, Prezes Etyka & Energia, Jan Gruszka SJ, wiceprezes Etyka & Energia, Wojciech Moranski SJ, IT expert DEON.pl, miała okazję rozmawiać z Danem Melanderem, założycielem Etik & Energi w Szwecji o współpracy dwustronnej i europejskiej; Ulrika Franzon z Ośrodka Szkoleniowego diecezji Karlstad przedstawiła prezentację zatytułowaną ?Rola edukacji w pracach Etik & Energi z parafiami w diecezji Karlstad?; odbyło się też spotkanie z biskupem Diecezji Karlstad, Esbjörnem Hagbergiem, podczas którego hierarcha podkreślał ekumeniczny wymiar współpracy w ramach E&E.

Jednym z poruszanych tematów był też projekt bazy danych, która ma powstać w Krakowie celem lepszej wymiany informacji i koordynacji projektów E&E zarówno w Szwecji jak i w Polsce.

Wizyta miała też swój wymiar praktyczny, delegaci odwiedzili dwie parafie, w których z powodzeniem zrealizowano program E&E. Była to parafia Dalsland oraz Säffle, obie należące do diecezji Karlstad.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj67
Wczoraj118
W tym tygodniu300
W tym miesiącu1517
Od początku86270

Skontaktuj się z nami